PRODUKTY

MAZÁNÍ

EM - extrémní mazivo

EM je speciální přípravek s extrémním a dlouhodobým mazacím účinkem, které se uplatňuje tam, kde většina mazadel selhává!

EM se používá v oblastech výroby a údržby, dopravy, kde ostatní maziva selhávají, s potřebou nestékavého, nestříkajícího maziva bez tuků! Uplatňuje se při mazání ložisek, dopravníkových pásů, kluzných ploch, výtahů, převodů, řetězů, palivové články, fitinky, těsnění, závěsy, sklopné střechy, okna, bezpečnostní pásy, bowdeny, lana, lanovody a podobně.

Balení: 400 ml
Ke stažení: Technický list

KERAM - keramické mazivo

KERAM je keramické mazivo s vysokou teplotní odolností. Používá se ve všech oblastech údržby, kde slouží k mazání vysoce zatěžovaných kluzných ploch všeho druhu, při malých rychlostech nebo oscilačních pohybech, např. u bajonetových, konektorových a šroubových spojů z oceli a neušlechtilých kovů.
KERAM je vhodný pro mazání vysoce teplotně zatěžovaných šroubových spojů, např. ve spalovacích motorech, turbínách. Je odolný teplotám -40oC do +1400oC.

Balení: 400 ml
Ke stažení: Technický list

MATES - mazací teflonový sprej

MATES je syntetický teflonový sprej vysoké kvality pro univerzální použití, zvláště tam, kde je potřeba použít k mazání teflon. Odolává teplotám od -50oC až do +260oC bez ztráty vlastností a je elektricky izolační. MATES
MATES je díky svému složení výborným univerzálním mazivem, které se využije ve všech oblastech výroby, průmyslu, dopravy a údržby. Je vhodný pro mazání a ochranu mechanických spínačů, zámků, řetězů, převodů, lanovodů, kluzných ploch, teleskopických antén, zároveň slouží jako prevence proti korozi, ale i na její odstranění a zabraňuje zadření pohyblivých částí, nepoškozuje plastové ani gumové součástky.
MATES na povrchu vytváří mikroskopickou plochu, která brání dalšímu opotřebení.

Balení: 400 ml
Ke stažení: Technický list

MOUS - mazací ochranný univerzální sprej

MOUS je díky speciálnímu složení mazací ochranný univerzální sprej pro nejširší použití ve výrobě, údržbě a dopravě. Neobsahuje kyseliny.
MOUS je zejména vhodný tam, kde je třeba slabého vazelínového filmu pro veškeré mazání a ochranu kluzných ploch (ložisek, běžných ložisek, lan, lanovodů, řetězů, zámků, šroubových a kluzných spojení atd.). Uplatní se pro použití v automobilovém, leteckém, lodním, nábytkářském průmyslu, v elektroúdržbě a v elektrovýrobě, v kanceláři atd. Je zejména vhodný pro ochranný film proti korozi hliníku, mědi, oceli a jiných kovů.
MOUS je odolný teplotám od -30oC do +80oC (krátkodobě až +150oC).

Balení: 400 ml
Ke stažení: Technický list

OMS - obráběcí mazací sprej

OMS je obráběcí mazací sprej určený pro všechny postupy opracování, výroby a údržby … Používá se k trvalému mazání při obrábění. U ručního a strojního řezání závitů, řezání strojní pilou, vrtání a frézování kovů, lisování. Pro všechny druhy oceli, litiny, ušlechtilé oceli, mědi, mosazi, hliníku a jejich slitin.

Balení: 400 ml
Ke stažení: Technický list

PMS - převodový mazací sprej

PMS je převodový mazací sprej – tixotropní vhodný k veškerému mazání pro všechny druhy převodů. Díky svým schopnostem se používá pro všechny typy převodů a ložisek v oblastech výroby a údržby, např. k mazání vnitřních i vnějších převodů, pro veškeré druhy převodů – řetězový, ozubený, šnekový. K mazání kuličkových i válečkových ložisek, kloubových spojů, spojek a ocelových lan. Odolný teplotám od -40oC do +150oC.

Balení: 400 ml
Ke stažení: Technický list

SMS - silikonový mazací sprej

SMS je 100% čistý silikonový separační a mazací prostředek použitelný v širokém spektru údržby a výroby v rozsahu teplot -50oC až +200oC.
SMS je nepostradatelným pomocníkem ve všech autoopravnách, autoservisech, údržbářských dílnách a výrobě, kde se využívá pro čisté nelepivé mazání kluzných ploch, jemné mechaniky a to potravinářské, v prašném prostředí, mazání zámků, pantů, dále v textilním a dřevařském průmyslu.
SMS zanechává dlouhodobě působící čistý film, který je nelepivý a bez zápachu. Je výborným separátorem pro vstřikovací formy, chrání před přilnutím lepidel, barev, vosků, pryskyřic apod. Proto ho nelze použít před úpravou povrchů, lepením, galvanizováním a lakováním. Je výborným konzervačním přípravkem pro kovy, plastické hmoty, gumu atd.
SMS je netoxický a bezpečný na většině povrchů.

Balení: 400 ml
Ke stažení: Technický list

SOVT-M - sprej odolávající vysokým teplotám na bázi tuků a mědi

SOVT-M je měděný sprej pro speciální mazání. Používá se především v širokém rozsahu pro ochranu kovových částí, narážená a šroubová spojení, která chrání před korozí, zapečením, oxidací a zadřením. V nejtěžších průmyslových podmínkách a to tam, kde opotřebení může způsobovat škodu. Díky snižování vznikajícího tlaku mezi kovy je velice vhodný při montáži a demontáži a svými vlastnostmi chrání závitové spoje.
SOVT-M také vyniká při mazání statických, vysoce namáhavých dílů a pomaluběžná zařízení, která pracují ve vysoké teplotě. Má mazací a ochranný účinek, jehož efekt spočívá hlavně v nemalém snižování nákladu a úspoře času. Při správném nanášení se na ošetřovaných plochách vytvoří rovnoměrný film, který odolává prakticky všem chemickým zařízením – slané, sladké vodě, alkalickým rozpouštědlům, vodním parám, většině chemickým parám. Zároveň je netečný k většině plynům, např. dusík, helium, freon, zemní plyn, propan, butan. Teplotní odolnost od -50oC do 1100oC (krátkodobě do 1350oC).

Balení: 400 ml
Ke stažení: Technický list

UMS - univerzální mazací sprej

UMS je univerzální mazivo s vysokou penetrací a konzervací, který slučuje vlastnosti několika výrobků. Používá se ve všech oblastech průmyslu, výroby a údržby, jako univerzální mazivo. S ochranou před vlhkostí vodou a oxidacemi.
UMS rozpouští a odstraňuje zbytky olejů dehtu ze všech kovů. Slouží jako ochranný a mazací prostředek kovových částí, jako mazadlo bovdenů, kuličkových výsuvů, dveřních a okenních pantů, rozpouštědlo starých mazadel, uvolňuje zarezlé a ztuhlé mechanismy – zámky.

Balení: 400 ml
Ke stažení: Technický list


UNIVA - univerzální vazelína

UNIVA je univerzální plastické mazivo na bázi kvalitních ropných olejů. Konzistence je poloměkká až střední.
UNIVA se používá ve všech oblastech údržby a výroby pro mazání valivých ložisek při běžném užití, točen, čepů hřídelí, mazání kluzných uložení, vodních čerpadel, táhel, malých ozubených převodů, ložisek praček atd. Vynikající pro ochranu dveřních, vratových, okenních pantů. Velmi dobře odolává vlivům vody a díky tomu chrání proti korozi a rzi.

Balení: 310 ml
Ke stažení: Technický list


Zpět na produkty


                   Copyright 2010